Dávejte sakra pozor, od koho kupujete!!!

Odpovědět
Uživatelský avatar
TDIPOWER
Příspěvky: 416
Registrován: 13 bře 2009 12:57
Bydliště: Havířov

Dávejte sakra pozor, od koho kupujete!!!

Příspěvek od TDIPOWER » 30 črc 2012 12:38

Pro ty které zajímá téma kvality zboží a nekalého jednání prodejců, jsem se rozhodl popsat svou negativní zkušenost s nákupem vstřikovacích trysek, tedy jedné z nejdůležitějších součástí, mající významný vliv na životnost motoru.
Snad Vám můj případ poslouží k tomu, abyste se sami nestali obětmi podvodných jednání některých prodejců a úpravců, kteří zneužívají nedostupnosti informací pro zákazníky ve svůj vlastní prospěch.
Od doby, kdy jsem zahájil úpravy svého vozu, jsem používal trysky Frateli Bossio. Začal jsem na Sprint764, Race520, poté výměna motoru a Race783.
Najezdil jsem spoustu kilometrů, úspěšně se účastnil mnoha závodů ve sprintu a to bez jakýchkoliv problémů s motorem.
Jelikož výkony TDI motorů stále rostou a časy na ¼ míle zkracují, chtěl jsem nadále držet krok. Bohužel výrobce ověřených trysek nenabízí trysky s větším průtokem, proto jsem se rozhodl jít do rizika a koupit trysky značky FIRAD, a to i přes zaznamenané problémy jiných uživatelů.
Proto jsem tedy zakoupil trysky FIRAD s průtokem +80%. Tyto jsem zakoupil prostřednictvím kolegy od prodejce s nickem MVOLESKO .
Trysky se osadily do zcela nových AL vstřikovačů a namontovaly do vozidla. To bylo loni před Mimoní. První zklamání bylo v pouze nepatrném nárůstu výkonu. Ale s ohledem na to, že u trysek Race783 není znám průtok, nebylo s čím porovnávat. Takže vše skončilo konstatováním, že Firad +80% mají jen nepatrně větší průtok než Frateli Bossio Race783.
Tímto byla záležitost uzavřena. Ovšem jen do doby než po ujetí cca 2000km muselo vozidlo do servisu. A tehdy se začaly dít věci!
Projevila se závada ve formě prasklé trysky!! Dosud nevídaná záležitost! Upozorňuji, že režim provozu vozidla byl srovnatelný! Stejný software (chip), měřím EGT (teplota výfukových plynů), tedy trysky byly namáhány stejně, jako kterékoliv předchozí.
Ale dobře. Kdo upravuje motory s výsledným nárůstem výkonu více jak 100%, musí s malými problémy a investicemi počítat.
K věci. Kontaktoval jsem prodejce – MVOLESKA – s žádostí o řešení reklamace. Co myslíte? Jak jsem asi pochodil?
V prvním telefonátu mi bylo řečeno, že na trysku se reklamace nevztahuje, protože nebyla montována v servisu proškoleném výrobcem trysek – tedy Firad. Musím poznamenat, že tryska byla montována ve firmě http://www.tqm.cz/cs/bosch-car-diesel-service" onclick="window.open(this.href);return false;, a to do NOVÝCH vstřikovačů BOSCH zakoupených tamtéž. Nevím tedy, kdo by měl být více kompetentní.
Bylo mi nabídnuto, že mi bude zaslána nová tryska v nákupní ceně, tedy 1500Kč.
Dobře, řekl jsem si znovu. Stejně asi nic neuhádám, takže zainvestuji 1600Kč s poštovným + 600Kč do těsnění vstřiku a šroubu + 1000Kč za demontáž vstřiku, výměnu trysky a zpětnou montáž….tedy 3.200Kč a bude klid. Co se dá dělat?! I když si dokážu představit lepší využití této sumy.
Ale to pořád zdaleka není konec!!!
V průběhu času se zjistilo, že trysky +80% nejsou v ČR, tak mi za stejnou cenu byla nabídnuta tryska jetá. Už se začínáte podivovat? Tak čtěte dál.
Dobře, řekl jsem si potřetí. Chci jezdit, co mi zbývá.
Do týdne dorazila nová – nenová tryska.
Myslíte, že příběh končí? Naopak, teď to začne být zajímavé!
Po demontáži vadné trysky ze vstřikovače a porovnání s tryskou zaslanou, bylo zjištěno odlišné označení. Teď přijdou informace pro potenciální zákazníky, nebo i pro ty, co si trysky Firad již zakoupili.
Tryska zdemontovaná z vozidla: F0209; G12; DSLA 150 P 1043; 2,5; 1043
Tryska zaslaná jako náhrada: F1109; H9; DSLA 150 P 1043; 8,0; HF80
Volám Mvoleskovi, zda je to v pořádku a mohu původní trysku nahradit. Víte, jak zněla odpověď? „NEVÍM“! Čtete dobře, prodejce neví!!!
Co teď? Píšu dotaz do Itálie přímo výrobci FIRAD. Po přesměrování na zástupce pro ČR jsem se po několika e-mailech dozvěděl to, co jsem spolu s Indim mezitím vyšťoural na internetu. Trysky nejsou zaměnitelné. Proč? Protože tryska poslaná poštou je tryska s průtokem +80%.
Tak kde je problém? Koupil jsem sadu +80%, tryska, která mi přišla coby náhrada, je +80%..... Nechápal jsem.
Nejhorší darda přišla nyní. Čísla 8,0 resp. 2,5 označují označení navýšení průtoku. Zaslaná tryska tedy byla +80%. Ale původní zakoupená sada byla pouze +25%!!!! Kdo to měl vědět? Zákazník?
Prodejce MVOLESKO prohlašuje, že „ je to nějaká blbost“ a že on „nikdy nekupoval trysky menší než +80%, takže asi špatná dodávka od výrobce“. Proč tedy inzeruje na portálu . trysky +40% a dokonce i originál s navýšením průtoku 0%, když nikdy neměl menší než +80%?
Teď je to zralé na přečtení znovu, co? Takže udělám sumarizaci výsledku:
Zakoupil jsem trysky FIRAD+80%. Rozdíl výkonu minimální.
Jedna praskala, neúspěšně reklamuji, kupuji jetou náhradu.
Přijde tryska +80 špatně. Zjišťuji, že zakoupená sada je pouze +25%
A teď řečí peněz:
Sada FIRAD +80% (ve skutečnosti +25%) – „zvýhodněná“ cena 9.500Kč
Materiál na výměnu (těsnění + šrouby) 2.500Kč
Práce 1.000Kč
Defekt trysky
Tryska na výměnu za prasklou 1600Kč
Zatím jsme na 14.600Kč a auto je rozebrané v nepojízdném stavu. Mám 3 trysky +25% a jednu +80%. Odtah a demontáž trysky nepočítám.
Pokud chci jezdit, musím dát zpět Frateli Bossio. Takže znovu:
Materiál na výměnu (těsnění + šrouby) 2.500Kč
Práce 1.000Kč
Suma sumarum 18.100Kč a jsem tam, kde jsem byl před několika měsíci.

To je závěr příběhu. Nechť je vám poučením.
Poslední podivná náhoda na závěr:
Prostředník při nákupu trysek byl HANZ, který ladí u konkurence. Nepřijde vám to divné? Autu, které by mohlo ohrozit umístění chipfora náhodou přišly trysky +25% místo požadovaných +80%! A prodejce o tom nic neví! Zřejmě vina výrobce. To je náhodička, co?

Závěrem chci poděkovat Indimu za trpělivost a dobře odvedenou práci.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
VW GIV ASZ, Frateli RACE 783, GTxxxxV, FMIC, 60mm straight-through exhaust, TDIfun HI-TECH software
SEAT Alhambra AUY 85kW, tiptronic, plná palba - 140PS 340Nm
tdi.upravy@email.cz

Uživatelský avatar
subz3ro_tdi
Příspěvky: 256
Registrován: 13 bře 2009 10:06
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Dávejte sakra pozor, od koho kupujete!!!

Příspěvek od subz3ro_tdi » 30 črc 2012 13:10

No pekne ta (vas) napalili, len co je pravda.... :-(
Nechce sa mi verit ze pri tych kvantach trysiek co predavaju by akurat tebe prisli tie +25%... aj ked.... to je jedno... to teba nemusi zaujimat - jasna reklamacia!!! Myslim ze si velmi pomohol dalsim zaujemcom aby v tom mali o cosi viac jasno. RESPECT!
Octavia Combi 1.9TDI
Audi A2 1.4TDI

Uživatelský avatar
TDIPOWER
Příspěvky: 416
Registrován: 13 bře 2009 12:57
Bydliště: Havířov

Re: Dávejte sakra pozor, od koho kupujete!!!

Příspěvek od TDIPOWER » 31 črc 2012 08:22

Ještě pro všechny posílám fotku toho značení průtoku
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
VW GIV ASZ, Frateli RACE 783, GTxxxxV, FMIC, 60mm straight-through exhaust, TDIfun HI-TECH software
SEAT Alhambra AUY 85kW, tiptronic, plná palba - 140PS 340Nm
tdi.upravy@email.cz

Uživatelský avatar
JasteR
Příspěvky: 262
Registrován: 15 kvě 2009 23:13
Bydliště: Cesky Raj

Re: Dávejte sakra pozor, od koho kupujete!!!

Příspěvek od JasteR » 18 lis 2012 18:23

Neuveritelny, osobne bych chtel vratit penize, dostal si neco jineho, nez si mel obednano.. pekny svisnstvo :-!
.:: OctaviaRS TDI - 210HP @ 475Nm ::. NA PRODEJ !
.:: VIDEO: VRS TDI 154Kw ::.
.:: Leon Cupra4 TDI - 182 @ 410Nm ::.
.:: VIDEO: Cupra4 TDI ON DYNO ::.

xanhast
Příspěvky: 41307
Registrován: 07 led 2024 11:51

Re: Dávejte sakra pozor, od koho kupujete!!!

Příspěvek od xanhast » 07 led 2024 21:09


xanhast
Příspěvky: 41307
Registrován: 07 led 2024 11:51

Re: Dávejte sakra pozor, od koho kupujete!!!

Příspěvek od xanhast » 01 úno 2024 20:35

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо

xanhast
Příspěvky: 41307
Registrován: 07 led 2024 11:51

Re: Dávejte sakra pozor, od koho kupujete!!!

Příspěvek od xanhast » 02 dub 2024 09:55


Odpovědět